Jak wybielić zęby? Czyli kilka słów o metodzie Beyond

Metoda Beyond to nowoczesny zabieg, z zakresu stomatologii estetycznej, pozwalający szybko i na długo cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Wybielanie tą metodą odbywa się w czasie jednej wizyty dentystycznej, podczas której na zęby zostaje nałożony żel wybielający, następnie naświetlany zimnym, niebieskim światłem akcelatora. Jest to zabieg bardzo bezpieczny, a jego efekty są zaskakujące. Właśnie dlatego wybielanie metodą Beyond jest tak popularne wśród pacjentów na całym świecie.

uśmiechy

BEZPIECZEŃSTWO

Za sprawą specjalnego układu optycznego oraz zaawansowanego systemu filtracji, światło lampy Beyond pozbawione jest szkodliwego promieniowania (UV, IR). Dzięki niskiej temperaturze niemal całkowicie wyeliminowane jest ryzyko podrażnienia nerwów, a dodatkowy system wodny ochrania szkliwo zębów. Wysoka jakość żeli i akcelatorów Beyond jest poświadczona wieloma medycznymi certyfikatami, co jest niebagatelnym dowodem bezpieczeństwa. Według lekarzy stomatologów jest to jedna z najbezpieczniejszych metod wybielania.

EFEKTY

Wybielanie zębów metodą Beyond jest niebywale efektowne. Nawet pacjenci z silnymi przebarwieniami – palacze czy kawoholicy ? mogą dzięki niej przez długi czas utrzymać wymarzony odcień. Wszystko oczywiście zależy od barwy zębów. Jednak jak pokazują badania, naświetlanie lampą wybielającą Beyond rozjaśnia zęby nawet do 14 punktów w skali Vita.

Efekt, który zapewnia technologia Beyond, może utrzymywać się do dwóch lat. Na rynku istnieją specjalne preparaty, które pomogą utrzymać piękny uśmiech, nawet przez dłuższy czas.

PRZYGOTOWANIE PRZED ZABIEGIEM

Niezależnie od tego, jaką metodą wybielamy zęby, ważne jest aby najpierw odpowiednio przygotować jamę ustną. Przede wszystkim należy wyleczyć wszystkie ubytki. Jest to bardzo ważne, ponieważ preparaty wybielające nie powinny wnikać do przestrzeni międzyzębowej, ani naruszać miazgi zęba.

Kolejnym krokiem przygotowawczym do zabiegu wybielania powinno być piaskowanie i/lub skalling. Najlepiej zdecydować się na taki zabieg na tydzień przed wybielaniem, wówczas nie narazimy dziąseł na podrażnienie. Oczyszczenie zębów z osadu i kamienia z pewnością korzystnie wpłynie na efekt końcowy.

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Po wybielaniu zębów należy uzbroić się w cierpliwość. Po takiej wizycie stomatologicznej obowiązuje tzw. „biała dieta”. Oznacza to zakaz spożywania przez 24 godziny wszelkich ciemnych i barwiących produktów. Należy wstrzymać się na ten czas z paleniem, piciem kawy, herbaty, kolorowych napojów, czerwonego wina a także, co dla niektórych może okazać się nie lada wyzwaniem, jedzeniem ciemnej czekolady.

CENA

Ile kosztuje profesjonalne wybielanie zębów metodą Beyond? Ceny na rynku stomatologicznym są podobne, oscylują w granicach 1100-1500zł. Może się wydawać, że jest to duży koszt, ale biorąc pod uwagę długotrwały efekt zabiegu, cena ta prezentuje się całkiem przyzwoicie. Tym bardziej, że można znaleźć ofertę promocyjną (http://www.polmedico.pl/snieznobialy-usmiech-na-wielkanoc-promocja/).

METODA BEYOND A INNE SPOSOBY

Jest wiele metod pozwalających uzyskać biały uśmiech. Stąd na wielu portalach i forach mnożą się porady i pytania: Jak najlepiej wybielić zęby? Jakie są  domowe sposoby wybielania? Czym wybielić zęby? Bez problemu znajdziemy wiele odpowiedzi i wskazówek. Wśród najpopularniejszych sposobów, rodem z „domowej apteczki”, można znaleźć przykłady rozjaśniania zębów sodą oczyszczoną, skórką banana, a nawet węglem. Przy wybielaniu, zresztą tak jak przy wszystkim, należy zachować zdrowy rozsądek. Warto pamiętać, że internet jest narzędziem uniwersalnym i globalnym, który nie gwarantuje, że konkretne porady mają jakąkolwiek wartość.

Wybierając metodę wybielania Beyond:

·Nie narażasz swojego zdrowia. Metoda Beyond daje 100% gwarancji bezpieczeństwa.

·Jesteś pod opieką profesjonalistów, przeszkolonych w systemie wybielania Beyond.

·Oszczędzasz czas, ponieważ jest to technika błyskawiczna.

·Oszczędzasz pieniądze, gdyż nie musisz powtarzać zabiegów, tak jak dzieje się często w przypadku stosowania szyn nakładkowych.

·Zyskujesz lepszy efekt, niż ten, gdy stosujesz domowe sposoby, które de facto nadają się bardziej w profilaktyce i działaniach prewencyjnych.

·Domowe wybielanie nigdy nie osiągnie takich efektów jak wybielanie metodą Beyond. Powinno być ono stosowane raczej w profilaktyce i do            podtrzymania efektów profesjonalnych zabiegów.

Jeśli zastanawiasz się jak wybielić zęby, szukasz bezpiecznego i długotrwałego sposobu, system Beyond jest właśnie dla Ciebie.

Więcej profesjonalnych porad dotyczących wybielania znajdziesz pod adresem: http://www.polmedico.pl/