Co należy wiedzieć o pastach wybielających zęby?

Najłatwiejszym i najbardziej ekonomicznym sposobem na wybielenie zębów są pasty wybielające. Na rynku dostępnych jest ich szeroki wybór, w związku z czym nie ma problemu, aby móc nabyć je od ręki. Należy pamiętać jednak o tym, że nieumiejętne używanie tego typu produktów może nam zaszkodzić. W tym artykule powiemy sobie o tym jak je stosować, jakie efekty możemy dzięki nim osiągnąć i na czym w ogóle polega ich działanie.

Sposoby na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu

Pożółkłe oraz poszarzałe zęby to problem, z którym boryka się wiele osób. Niektórzy, oprócz wyżej wspomnianych, posiadają na zębach widoczne przebarwienia, co jak wiadomo nie wygląda estetycznie. Przyczyną pogorszenia wyglądu zębów jest między innymi picie kawy i czarnej herbaty, a także czerwonego wina. Ponadto palenie papierosów i spożywanie niektórych produktów, jak choćby winogrona czy grejpfruty, również mają negatywny wpływ na stan uzębienia. Kolor zębów może zmienić się także z wiekiem danej osoby, czemu tak naprawdę trudno zapobiec. Nie mniej jednak odnosząc się do pogorszenia wyglądu uzębienia z tytułu nieodpowiedniej diety oraz stosowania używek, to niewątpliwie ich ograniczenie może pozwolić na zminimalizowanie problemu jakim jest zmiana koloru uzębienia. Ponadto odpowiednia higiena jamy ustnej również w tym wypadku odegra dużą rolę.

Niektóre osoby decydują się na skorzystanie z zabiegów w gabinecie dentystycznym, jakim jest wybielanie zębów. Niestety nie należy ono do najtańszych rozwiązań, w związku z czym nie każdy może też sobie na nie pozwolić. W związku z tym zdecydowana większość osób decyduje się na korzystanie z ogólnodostępnych preparatów, jak wspomniane na wstępie pasty wybielające. Ich działanie oparte jest z reguły na składnikach ciernych, substancjach naturalnych oraz tlenkach fluoru. Dzięki wyżej wspomnianym możliwe jest mechaniczne oraz chemiczne usunięcie wszelkich osadów z powierzchni szkliwa, co w konsekwencji prowadzi do wyczyszczenia oraz wybielenia zębów. W tym miejscu wiele osób zada sobie pytanie- czym różni się działanie past wybielających od tych klasycznych? Odpowiedź jest krótka - wyższym wskaźnikiem ścieralności RDA. W przypadku tego ostatniego należy pamiętać jednak o tym, aby unikać past o wskaźniku większym niż 200 RDA, ponieważ ich stosowanie może przyczynić się do uszkodzenia szkliwa.

Czym kierować się podczas wyboru pasty wybielającej?

Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na pasty wybielające, które poza rozjaśnieniem uśmiechu zapewnią również ochronę zębom. W związku z tym faktem, jeżeli nie jesteśmy do końca pewni jaka pasta wybielająca będzie dla nas odpowiednia, poprośmy o poradę dentystę lub farmaceutę.