Stomatologia estetyczna Wilanów

Dbanie o zęby to nie tylko ich codzienne szczotkowanie czy regularne wizyty u dentysty. Czasami wygląd zębów, pomimo starannej troski, odbiega od wyglądu idealnego. Osobom, które mają taki problem z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna.

uśmiech

Kto może stosować zabiegi stomatologii estetycznej?

Tak naprawdę z zabiegów stomatologii estetycznej mogą skorzystać wszystkie osoby, niezadowolone z wyglądu swojego uzębienia. Sposobów na jego poprawę jest wiele – począwszy od wybielania zębów, po ich prostowanie przy użyciu aparatów ortodontycznych aż po uzupełnianie brakujących zębów poprzez wstawienie implantów. Jednym z zabiegów jest także założenie licówek, czyli cienkich płatków porcelany, które poprawiają wygląd zębów. Zabiegi stomatologii estetycznej stają się coraz bardziej popularne, nie tylko wśród gwiazd ekranu.

Piękne zęby? To łatwe!

Jeżeli przeszkadza ci diastema między zębami lub są one krzywe, wówczas warto skonsultować się z ortodontą, który zaproponuje aparat stały bądź ruchomy, aby skorygować wygląd zębów. Czasami wystarczy kilkanaście miesięcy, aby cieszyć się pięknym uśmiechem. W przypadku ukruszonych bądź przebarwionych jedynek warto pomyśleć o założeniu licówek. Przykleja się je na wargowe części zębów, dobierając ich kolor do pozostałych zębów. Metodę tę stosuje się na zęby widoczne w czasie uśmiechania się. Z kolei w przypadku przebarwień na zębach można skorzystać z profesjonalnego wybielania zębów lub z piaskowania i skalingu, które usuwają z zębów kamień nazębny.  W przypadku konieczności usunięcia zęba należy pamiętać o tym, że brakujące zęby powinny być uzupełnione nie tylko ze względów estetycznych, lecz także i zdrowotnych. W takim wypadku dentysta, zajmujący się stomatologią estetyczną może zaproponować wstawienie implantów zębowych. 

Stomatologia estetyczna Wilanów czerpie z innych dziedzin stomatologii i prężnie się rozwija. Warto skorzystać z zabiegów, aby móc odsłonić wszystkie zęby w uśmiechu i nie wstydzić się, że mamy jakieś niedoskonałości.